Odstąpienie od umowy niezwróconej pożyczki pozabankowej

Opis problemu: Znalazłam linka na jakiejś stronie i dowiedziałam się, że udzielają Państwo porady. Mam pytanie, jakieś 3 tygodnie temu wzięłam siostrze pożyczkę w Providencie w wysokości 2300zł, ale tydzień później wypowiedziałam umowę bo ona wyjechała i miała tą kwotę spłacić ale jej nie spłaciła, proszę mi powiedzieć co mam teraz zrobić bo mnie nie stać na spłacenie tego długu, bardzo proszę o pomoc.

Rozwiązanie: Nie ulega wątpliwości, że dłużnikiem Provident Polska jest Pani a nie siostra a odstępując od umowy, winna Pani zwrócić całą kwotę otrzymanej pożyczki. Nasuwa się pytanie czy odstąpienie od umowy pożyczki jest skuteczne w sytuacji gdy nie zwróciła Pani pożyczki wraz z odstąpieniem umowy pożyczki. W tej materii trzeba by odwołać się do zapisów w umowie pożyczki a konkretnie czy nie ma w niej zapisu zgodnie z którym niezwrócenie kwoty pożyczki wraz z odstąpieniem od umowy powoduje, iż odstąpienie jest nieważne. Gdyby tak było, to oznaczałoby że umowa pożyczki trwa. Jeżeli takiego zapisu nie ma i odstąpienie od umowy jest skuteczne, to oczywiście Provident ma prawo już domagać się zapłaty kwoty i to wraz z odsetkami za zwłokę. Musi Pani liczyć się z tym, że firma ta rozpocznie procedurę windykacyjną włącznie z wniesieniem do sądu pozwu o zapłatę i następnie – z egzekucją komorniczą.

Może Pani oczywiście poprosić Provident o np. rozłożenie spłaty na raty ale skutek takiej prośby – wniosku jest niewiadomy.

Potrzebujesz darmowej porady? Pisz do mnie: kontakt@pomocnik.edu.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.