Pożyczki bez dochodów albo z komornikiem

Banki z całą pewnością odpadają jeżeli ktoś szuka pożyczki dla osób bez udokumentowanych dochodów. Firmy pozabankowe zaś, choć nie mają takich wymagań jak banki i często wprost reklamują oferty pożyczek dla osób z obniżoną zdolnością kredytową (zadłużenie w BIK, zajęcie komornicze), to jednak większość życzy sobie aby pożyczkobiorca miał udokumentowane źródło dochodów. Chyba, że są to pożyczki z zabezpieczeniem (zastaw, hipoteka, poręczenie) ale nie o takich tutaj piszemy.

W rzeczywistości jednak nawet jeżeli firma pożyczkowa (pisze) że wymaga od klienta posiadania oficjalnego źródła dochodów, to często nie sprawdza tegoż. Podobno tak jest w przypadku pożyczki Provident, gdzie tylko w niektórych przypadkach weryfikowane jest źródło dochodów. Mam również wątpliwości co do tego, czy sprawdzane są dochody w przypadku chwilówek przez internet, myślę że w znakomitej większości – nie. Dlaczego tak uważam? A dlatego, że są to bardzo szybkie pożyczki, nawet w ciągu kilku godzin lub szybciej można pożyczkę uzyskać. W tak krótkim czasie jak można sprawdzić dochody? Tylko telefonując do pracodawcy pożyczkobiorcy a pracodawcy przecież nie wolno udzielać telefonicznie informacji o tym, czy ktoś jest zatrudniony i ile zarabia: http://kredo.net.pl/szybka-pozyczka-online-weryfikacja-zatrudnienia/. Kłania się ustawa o ochronie danych osobowych.

A pożyczki z zajęciem komorniczym? Znów, bank na pewno nikomu nie przyzna kredytu wiedząc, że ma on zajęcie komornicze na pensji. Bank może to sprawdzić i sprawdzi, żądając od kredytobiorcy zaświadczenia o wysokości zarobków. Firmy pożyczkowe jednak mają już inną politykę w tej kwestii, inne podejście, a w każdym razie wiele z nich. Niektóre firmy pożyczkowe zostały założone właśnie po to, aby zarabiać na zadłużonych kredytobiorcach, z wymagalnymi długami, ze zbyt wielką kwotą łączną zaciągniętych zobowiązań kredytowych. Czy da się nie stracić a zarobić udzielając pożyczek takim zadłużonym klientom? Oczywiście, że da się.

Pozabankowe kredyty z komornikiem to kontrowersyjne produkty ale cieszące się wielką popularnością i chętnie (bo z musu…) zaciągane przez dłużników. Firmy pożyczkowe generalnie jednak wcale jakoś bardzo nie ryzykują, bo w ostateczności dołącza się do egzekucji prowadzonej przez komornika w innych sprawach i w końcu pożyczka zostanie ściągnięta z tym makabrycznie wysokim oprocentowaniem rzeczywistym. A nawet jak od niektórych nie zostanie ściągnięta (dłużnik straci pracę albo i sam zwolni się woląc pracować na czarno i bez zajmowania mu pensji przez komornika) to wysokie oprocentowanie rzeczywiste ściągnięte od innych pożyczkobiorców z nawiązką zrekompensuje straty z tytułu złych pożyczek. O tym zaś, czy jest sens brać kredyt z komornikiem, czy też jest to z definicji głupota, może w innym wpisie porozważam.

Jedna myśl na temat “Pożyczki bez dochodów albo z komornikiem

  1. Kiedyś przetestowałem dwie chwilówki: Via SMS oraz Vivus – po prostu złożyłem wnioski i otrzymałem je. Ani słowa w formularzach o dochodach i zatrudnieniu (żadnych pytań) , żadnych też pytań telefonicznych o dochody. Szczególnie zaimponowała mi na tym polu Vivus Finance Sp. z o.o. – nawet 1400 zł. pożyczki bez sprawdzania dochodów, już za pierwszym razem (pierwsza pożyczka). Brawo, gratulujemy odwagi i liczymy na to, że ilość, łączna kwota nieodzyskanych pożyczek udzielonych osobom bezrobotnym albo zarabiających minimum ustawowe, nie doprowadzi do bankructwa firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.